Slider

Witamy w Świecie Saun!

Chcemy obalić mity, mity o tym, że sauna może być tylko w miejscach użyteczności publicznej jak np. baseny czy siłownie bądź salony odnowy biologicznej. Od dziś sauna może stać się miejscem relaksu w Twoim domu.

Dlaczego sauny zduńskie?

Jesteśmy firmą zajmującą się szeroko pojętym zduństwem. Budujemy technologie oparte na tradycyjnym, sprawdzonym rzemiośle zduńskim w sposób nowoczesny technologicznie.
Jako marka Kominki zduńskie daliśmy się poznać szerokiemu gronu zadowolonych klientów, budujących niepowtarzalny klimat w swoim domowych zaciszu kominkami akumulującymi ciepło Infrared oraz nowoczesnymi piecami zduńskimi nawiązującymi do tradycji.

Sauna jest miejscem relaksu i wypoczynku, a także regeneracją dla ciała. Firma Sauny zduńskie od zawsze kładzie duży nacisk na jakość wykonania i bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Projektujemy i wykonujemy sauny na wymiar, podchodząc indywidualnie do każdej potrzeby. Wierzymy, że sauna musi być, podobnie jak ubranie – idealnie skrojone na miarę.
Podobnie jak w przypadku budowy kominka czy pieca, grilla, wędzarni lub kombajnu ogrodowego, tak w przypadku saun prowadzimy naszego klienta, dostosowujemy wykonanie do posiadanych potrzeb, wielokrotnie dyskutujemy nad wprowadzanymi rozwiązaniami. Każdą pracę traktujemy jak rzemiosło, a miejsce inwestycji jak stopniową realizację marzenia inwestora. Dlatego od lat zajmujemy się budowaniem ciepła domowego w Twoim domu.
Dostosowanie drewna i pieca jest zależne od potrzeb inwestora. Saunę możemy wybudować z zasilającym piecem elektrycznym, zduńskim, kominkiem, saunę infrared lub laźnię parową. Do budowy samej sauny wykorzystujemy suche drewno: abachi, osika, osika termo, olcha, cedr kanadyjski, cedr termo, jodła kanadyjska, świerk kanadyjski. Dopasowujemy również rodzaj i wielkość przeszklenia oraz oświetlenie.

Saunę tak naprawdę budujesz Ty! My jesteśmy od słuchani i realizacji…

Sauna sucha

Charakteryzuje się wysoką temperaturą od 80 do 120°C, oraz niską wilgotnością około 10%. Temperaturę uzyskujemy poprzez piec, najczęściej elektryczny wyłożony kamieniami. Jest wiele korzyści płynących z korzystania z sauny szwedzkiej, między innymi: Pozwala nabrać odpoczynku fizycznego i psychicznego, jednak jest też dobrym rozwiązaniem na pozbycie się toksyn z organizmu. Ponad to zmniejsza ciśnienie krwi, zwiększa czynność serca.

Sauna mokra

Należy nadmienić, że saunę zawsze charakteryzuje budowa z drewna. Temperatura w tej saunie to 50°C, która możemy podnieść do 90°C. Wilgotność natomiast to 20- 40%. Różnica między sauną fińską, a mokra występuje w jej sercu, mianowicie piec wyłożony kamieniami jest przystosowany do polewania go wodą, niekiedy wodą np. z mentolem, lub środkiem, który ma przynieść dodatkowy wpływ podczas kąpieli.

Łaźnia rzymska

Często jest błędnie nazywana sauną parową. Łaźnia parowa, charakteryzuje się niską temperaturą otoczenia, w granicach 40°C, za to wilgotność sięga nawet 100%. Nie ma tutaj pieca, jak w przypadku saun, występuje specjalny generator pary. Łaźnia, jak w przypadku saun jest pomieszczeniem, które również wprowadzi nas w stan relaksu i odprężenia.

Bania ruska

Różnice temperatur podczas sesji także wpływają na odporność organizmu. Łaźnia pozytywnie oddziałuje na nasze ciało i przede wszystkim skórę, nawilża ją i zdecydowanie poprawia jej kondycję. Nadaje elastyczność i jędrność naszego ciała. Oczyszcza organizm z substancji toksycznych. Przede wszystkim relaksuje. Poza tym przebywanie w tak wilgotnym pomieszczeniu jak łaźnia z wysoką temperaturą sprzyja wydzielaniu endorfin i zwiększa libido;)

Opinie naszych klientów

avatar

Polecam z całego serca. Panowie przyszli, wszystko pomierzyli. Razem ustaliliśmy co tak naprawdę potrzebuję i pokazali mi projekt. Teraz mam swoją saunę.

Jeszcze raz dziękuję!

Kasia

-

Wybierz najbardziej odpowiednią saunę dla Ciebie!

Jeśli jesteś zainteresowany – zadzwoń!