Kominek akumulacyjny (pieco-kominek)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
1
2
3

Kominek akumulacyjny (pieco-kominek) – technologia budowy kominka, dzięki któremu uzyskujemy niepowtarzalny klimat ognia w domu, jednocześnie ogrzewając cały dom kompletnie niezależnie najzdrowszym dla człowieka promieniowaniem podczerwonym (IR).
Paląc w takim kominku odzyskujemy ciepło ze spalin uchodzących do komina za pomocą systemu kształtek ceramicznych. Dym zostaje wychłodzony i oczyszczony ze związków szkodliwych, a temperatura z niego oddana w zakumulowanych kształtach w dłuższym czasie (ok. 4-8 h po wypaleniu paleniska). Dodatkowo zabudowa kominka wykonana z płyt ceramicznych zatrzymuje nam ciepło z komory zabudowy kominka i powoli oddaje systemem promiennikowym, pozostawiając nam czystą szybę, wyraźny obraz ognia oraz estetyczne otoczenie bez zjawiska przypalania kurzu.
PIECOKOMINEK TO NIEZALEŻNE I NAJTAŃSZE ŹRÓDŁO CIEPŁA, którym dom wielkości 130 m2 jesteśmy w stanie ogrzać za 900 zł / sezon.
Przykładowo koszt ogrzewania jednego dnia to 5 zł, gdzie do paleniska wkładamy SUCHE DREWNO 2x na dobę.

Powyżej przedstawiamy wizualizację kominka akumulacyjnego. Nie jest to pieco-kominek, jednak grafika posłuży nam do zilustrowania połączenia wkładu kominkowego z kominem spalinowym przy pomocy systemu kształtek ceramicznych. O różnicy pomiędzy kominkiem akumulacyjnym, a pieco-kominkiem pisaliśmy także w tym artykule.

Kominek stał się dziś nieodłącznym elementem każdego domu, ponieważ stanowi nie tylko źródło przyjemnego ciepła. Jest to również źródło niezależności energetycznej. W dobie drożejącej energii oraz wysokich cen paliw, kominek jest jedynym NIEZALEŻNYM źródłem energii. Dobrze wykonane i podłączone przez fachową firmę urządzenie jest doskonałą inwestycją. Właśnie dlatego, że zabezpiecza nas przed nieprzewidzianymi zjawiskami (np. braki w dostawie energii elektrycznej).