Slider

Bania ruska

To sauna – stawiana jako niezależny drewniany budynek najczęściej w kształcie beczki. Często można spotkać taką architekturę w dużych ośrodkach spa i hotelach – ale też ze względu na niewygórowany koszt coraz więcej osób decyduje się na postawienie ruskiej bani u siebie w ogrodzie.

Tradycyjna ruska bania w zależności od wielkości często jest wyposażona w dwa niezależne pomieszczenia. W pierwszym czasem znajdują się natryski bądź ławki a dopiero drugie pomieszczenie to serce bani. Tam właśnie znajduje się piec obłożony kamieniami. Kiedy kamienie rozgrzeją się do czerwoności polewa się je wodą tak aby para wodna unosiła się w powietrzu. Tworzy się wtedy wilgotność sięgająca nawet 100%. Średnia temperatura ruskiej bani to około 60°C.

Przeznaczenie

Przede wszystkim ze względu na bardziej dostępne miejsce niż intymna sauna domowa Ruska bania może stanowić idealne miejsce dla spotkań towarzyskich przez cały rok. Możemy zaprosić znajomych do naszego „ogrodowego spa” i spędzić z nimi miłe chwile relaksu które jednocześnie wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie.

Sprawdź inne rodzaje saun

Jeśli jesteś zainteresowany – zadzwoń!