Slider

Sauna mokra

- często mylona z ŁAŹNIĄ

Należy nadmienić, że saunę zawsze charakteryzuje budowa z drewna. Temperatura w tej saunie to 50°C, która możemy podnieść do 90°C. Wilgotność natomiast to 20 – 40%. Różnica między sauną fińską, a mokra występuje w jej sercu, mianowicie piec wyłożony kamieniami jest przystosowany do polewania go wodą, niekiedy wodą np. z mentolem, lub środkiem, który ma przynieść dodatkowy wpływ podczas kąpieli.

Przeznaczenie

Wysokie zmiany temperatur, mają na celu wymianę płynów ustrojowych w naszym organizmie. Co również sprzyja pozbyciu się toksyn z organizmu. Podczas kąpieli temp. ciał wzrasta, przekłada się to na wzrost ciśnienia, rozszerzaniu naczyń krwionośnych i przyspieszona akcję serca. Dzięki wilgotności dochodzi również do lepszej wentylacji płuc. Pod koniec kąpieli organizm wraca do normalnego funkcjonowania.
Sauna mokra zalecana jest dla osób z cerą o nadmiernej ilości serum. Gruczoły łojowe odblokowują się. Sprzyja to pozbyciu się np. trądziku. Kąpiel w saunie mokrej, podobnie jak w suchej pozwala się zrelaksować, dodatkowo jednak w wysokich temperaturach giną drobnoustroje, co ma korzystny wpływ na nasz układ immunologiczny.
Zdecydowanie, zażywając kąpieli w saunie mokrej wspieramy nasz układ odpornościowy.
Korzystanie z tego rodzaju sauny dedykowane jest dla osób prowadzących aktywny tryb życia i sportowców. Sauna przyniesie ulgę osobom z nadwyrężonym mięśniem, zapaleniem ścięgien.
Hartuje i wzmacnia nasz organizm czyniąc go dużo bardziej odpornym na zachorowania, przeziębienia, stres i nadmierny wysiłek psychiczny oraz fizyczny w ciągu dnia.

Sprawdź inne rodzaje saun

Jeśli jesteś zainteresowany – zadzwoń!